O nás

V červnu roku 2015 se v mé hlavě zrodila myšlenka založit ve Valech pěvecký kroužek. Přes léto proběhl nábor zájemců a svou činnost zahájil Dětský pěvecký sbor Valáček v září 2015. Nejprve to vypadalo, že půjde o ryze chlapecký sbor, když se přihlásilo 7 chlapců a ani jedna dívka. Postupně však zájemci přibývali a v současné době kroužek navštěvuje 13dívek a 10 chlapců. Pravidelné týdenní zkoušky trvají 60 minut. Společně se věnujeme správnému dýchání, různým technikám rozezpívání a hlasové hygieně. Za odměnu si zazpíváme to, co nás nejvíce baví.

Kluci a holky se podílejí na výběru skladeb, kterým se budou věnovat. Nejraději mají písničky z pohádek, které si rádi zazpívají na karaoke podklad nebo za doprovodu kytary. Nezalekneme se ale ani moderních hitů od Kryštofa, Slzy, Sebastiana apod. Nacvičili jsme také řadu vánočních koled, se kterými jsme se poprvé představili v Lázeňské léčebně Lázně Kynžvart v listopadu 2015. O dva dny později se už Valáček předvedl v obci Valy při rozsvícení vánočního stromu na dětském hřišti. Počasí moc nepřálo a nepřetržitě vydatně pršelo. Přesto si Valáček své posluchače našel a celé zhruba půlhodinové pásmo koled hravě zvládl.

Valáček má již za sebou řadu úspěšných vystoupení, na která se připravuje nejen na pravidelných zkouškách, ale i na soustředění, kde se intenzivně věnujeme přípravám konkrétního programu.

A co plánuje Valáček do budoucna? Čtěte zde

                                                                              Andrea Kakašová

Poslední aktualizace 12/2016

Poděkování

Touto cestou bych ráda poděkovala za podporu starostovi obce Valy panu Quido Vlkovi a zastupitelům Obce Valy. Poděkování patří i za poskytování prostor na Obecním úřadě, které se každý pátek proměňují ve zkušebnu sborečku. A nemalý dík patří i Zdeňku, Janě a Kateřině Šályovým a Miroslavu Kakašovi za doprovod na hudební nástroje na veřejných produkcích. A také Tomáši Kucharikovi, který se aktivně podílí na organizaci zkoušek, soustředění a pomáhá s realizací možného i nemožného. Bez nich by to prostě nešlo!

Děkuji pivovaru Chodovar za zajištění pitného režimu pro děti na Letní soustředění 2016 a společnosti BOLID-M za finanční příspěvek za účelem zajištění dopravy na vystoupení v témže roce. Obci Dolní Žandov děkuji za zapůjčení mikrobusu.

Děkuji všem, kdo nás finančně podporují, abychom mohli fungovat, vystupovat a soustředit se na práci.

Děkujeme!

Naposledy aktualizováno 4/2016

Podporují nás:

znak-obce.jpg

OBEC VALY

logo.png

z.s. CENTRUM PRO VOLNÝ ČAS

 

logo-kovodrevo.png

kv-kraj.png

zivy-kraj.png

v-2b-colours-logo-ml.jpg

znak-dolni-zandov.jpg

OBEC DOLNÍ ŽANDOV

ZDE MŮŽE BÝT VAŠE

REKLAMA